1. Księża wikariusze w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy w okresie proboszczowania ks. Michała Miksiewicza 

            Na początku swojego proboszczowania ksiądz Michał Miksiewicz sam pełnił posługę duszpasterską w Żurawicy. Pierwszy wikariusz do Żurawicy przybył 15 lipca 1914 roku. Za jego proboszczowania w Żurawicy było 15 wikariuszy. Zasadniczo w parafii pracował jeden wikariusz. Sytuacja się zmieniła kiedy proboszcz był już w podeszłym wieku. Wtedy pojawił się drugi wikariusz. Należy zaznaczyć, ze w późniejszym czasie, po przybyciu pierwszego wikariusza, były okresy, w których w Żurawicy nie była wikariusza. Najdłuższy taki stan był od 2 sierpnia 1920 roku do 27 czerwca 1924 roku. Oto wikariusze za czasów proboszczowania księdza Miksiewicza.

  1. Ks. Piotr Bajek urodził się 5 maja 1880 roku w Przewrotnem. Święcenia kapłańskie otrzymał w 26 czerwca 1904 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Pruchnik, Zaleszany, Boguchwała, Domaradz, Dylągowa, Żurawica, Świlcza, Łowce, Krzemienica, Konigrau oraz Dudyńce. Zmarł 25 kwietnia 1973 roku w Pielni. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 16 lipca 1914 roku do 31 marca 1915 roku.
  1. Ks. Józef Świerz urodził się 16 marca 1877 roku w Dominikowicach. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1902 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Mościskach, Pantalowicach, Trześni, Birczy Pniowie, Lubeni, Raniżowie, Żurawicy, Nienaszowie oraz Samoklęskach. Zmarł 1 maja 1942 roku w Samoklęskach. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 14 kwietnia 1916 roku do 30 czerwca 1918 roku.
  1. Ks. Józef Budowski urodził się 9 lutego 1880 roku w Świlczy. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 czerwca 1904 roku w Przemyślu, Posługiwał w następujących parafiach: Zarszyn, Jasło, Ochodnica, Żurawica, Nowe Miasto, Świlcza, Zmarł 19 lipca 1956 roku w Świlczy. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 1 lipca 1918 roku do 6 marca1919 roku.
  1. Ks. Stanisław Dziadek urodził się 10 grudnia 1889 roku w Dobrzechowie. Święcenia kapłańskie przyjął 30 kwietnia 1916 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Szymbark, Żurawica, Babice. Był czas kiedy pełnił funkcję kapelana wojskowego. Zmarł 21 grudnia 1958 roku w Jarosławiu. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 1 marca 1919 roku do 1 października 1919 roku..
  1. Ksiądz Tomasz Murdza urodził się 1 listopada 1886 w Sokołowie koło Rzeszowa. Święcenia kapłańskie przyjął 6 maja 1917 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Jasionów, Dydnia, Żurawica, Pysznica, Leżajsk, Nart Nowy, Nowotaniec, Strzałkowice, Wielkie Oczy oraz Królik Polski. Zmarł 23 września 1958 roku w Sokołowie. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 1 grudnia1919 roku do 1 sierpnia 1920 roku.
  1. Ks. Ludwik Wasylewicz urodził się 12 listopada 1898 roku w Jasionowie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1924 roku. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Krosno, Łańcut. Zmarł 10 października 1974 roku w Łańcucie. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 28 czerwca 1924 roku do 30 lipca 1926 roku.
  1. Ks. Antoni Szkodziński urodził się 19 kwietnia 1864 roku w Wojutyczach. Święcenia kapłańskie przyjął 15 lipca 1894 roku. Posługiwał w następujących parafiach: Harta, Moszczenica, Biecz, Raniżów, Pysznica, Dylągowa, Bukowsko, Rzepnik, Żurawa, Michałówka, Jarosław, Żurawica, Krasne, Przewrotne oraz Laszki. Zmarła w 6 sierpnia 1949 roku w Moszczanach. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 1 lipca 1926 roku do 31 lipca 1927 roku.
  1. Ks. Jan Karnasiewicz urodził się 29 sierpnia 1901 roku w Gwoźnicy Górnej. Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1927 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Miżyniec, Łąka, Grochowce, Majdan Królewski, Kańczuga, Czudec, Hyżne, Gwoźnica. Zmarł 24 kwietnia 1951 roku w Gwoźnicy. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 1 sierpnia 1927 roku do 7 kwietnia 1932 roku
  1. Ks. Stanisław Rysz urodził się 29 października 1904 roku w Haczowie. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1931 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Lubenia, Żurawica, Pruchnik, Załęże, Futoma, Krasiczyn, Rudołowice, Zarzecze, Manasterz, Łąka, Frysztak, Lecka. Zmarł 2 listopada 1977 roku w Haczowie. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 8 kwietnia 1932 roku do 13 lipca 1936 roku.
  1. Ks. Julian Fiedeń urodził się 5 listopada 1910 r. w Turzym Polu. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 czerwca 1935 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Łączki Jagielońskie, Bratkowicach i Osobnicy. W dniu 25 lutego 1970 roku rozpoczął nowicjat w Dębowcu u księży saletynów. U saletynów przebywał na następujących placówkach: Dębowiec, Resk, Trzcianka, Kuźnica Czarnkowska. Zmarł 9 listopada 1996 roku w Dębowcu. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od sierpnia 1935 roku do września 1936 roku.
  1. Ks. Stanisław Szpytma urodził się 24 marca 1909 roku w Markowej. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1934 roku w Przemyślu. Posługiwał m. in. w następujących parafiach: Zgłobień, Nozdrzec, Żurawica, Radymno, Łowce, Wrocanka, Jedlicze. Zmarł 10 sierpnia 1982 roku w Jedliczu. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 2 września 1936 roku do 28 sierpnia 1938 roku
  1. Ks. Bronisław Jaklik urodził się 24 czerwca 1914 roku w Dąbrówce Polskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 czerwca 1938 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Sądowa Wisznia, Żurawica. Zmarł 16 stycznia 1939 roku we Lwowie. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 2 września 1938 roku do 27 grudnia 1938 roku.
  1. Ks. Jan Dobrowolski urodził się 28 października 1909 roku w Siedleczce. Sakrament kapłaństwa otrzymał 24 czerwca 1934 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Dylągowa, Krasne koło Rzeszowa, Żurawica, Siedliska, Tarnawa Górna oraz Ostrów. Zmarł w Jarosławiu 6 maja 1974 roku. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz od 27 grudnia 1938 roku do 18 kwietnia 1939 roku.
  1. Ks. Ludwik Dyszyński urodził się w 5 czerwca 1908 roku w Tuligłowach. Sakrament kapłaństwa otrzymał 20 czerwca 1937 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Dylągowa, Żurawica, Tarnawa Górna, Zagórz, Sanok, Tarnawa Górna, Radymno. Zmarł 10 lipca 2004 roku w Jarosławiu. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz i administrator od 27 kwietnia 1939 roku do 1 maja 1942 roku.
  1. Ks. Dominik Bialic urodził się 31 sierpnia 1912 roku w Błażowej Dolnej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 9 sierpnia 1936 roku w Starej Wsi. W trakcie studiów seminaryjnych rozpoczął studia specjalistyczne w Insbrucku, które uwieńczył doktoratem z teologii w 1938 roku. Posługiwał w następujących parafiach: Strzyżów, Żurawica, Przemyślu – jako etatowy katecheta a później jako profesor WSD w Przemyślu. Zmarł 1 sierpnia 1987 roku w Przemyślu. W parafii rzymskokatolickiej w Żurawicy przybywał jako wikariusz i katecheta etatowy od 1 września 1940 roku 26 listopada 1944 roku.

 

  1. Księża wikariusze w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy w okresie proboszczowania ks. Tadeusza Kostki

Po śmierci księdza Michała Miksiewicza jego następcą został ksiądz Tadeusz Kostka. Wraz z jego przyjściem z parafii odchodzi ksiądz Ludwik Dyszyński, który czasowo pełnił obowiązki administratora. Pozostaje zaś drugi wikariusz ksiądz Dominik Bialic. Wraz z tym kapłanem za czasów proboszczowania księdza Tadeusza Kostki było 10 wikariuszy. Należy dodać, że w przeważającej części tego okresu w Żurawicy było dwóch wikariuszy. Kolejny szczegół warty podkreślenia, to fakt, że ksiądz Jan Obara pełnił najdłużej obowiązki wikariusza i katechety w Żurawicy, bo ponad 16 lat. W tym czasie, kolejno, w Żurawicy byli następujący wikariusze:

  1. Ks. Dominik Bialic – opis jak wyżej
  1. Ks. Władysław Piotr Porębski urodził się 21 czerwca 1916 roku w Zagórzu. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 kwietnia 1940 roku we Lwowie. Posługiwał w następujących parafiach: Lwów, Przemyśl, Żurawica, Przemyśl – Zasanie (Łętownia, Wapowce, Bełwin), Medyka oraz Maćkowice. Zmarł 2 grudnia 1982 roku w Przemyślu. W Żurawicy przebywał jako wikariusz i katecheta od 16 grudnia 1944 roku 31 lipca 1945 roku.
  1. Ks. Jan Obara urodził się 11 stycznia 1914 roku w Łączach Jagiellońskich. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 czerwca 1939 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Kobylany, Wietrzno, Bóbrka, Żurawica, Lubenia, Niebylec. Zmarł 16 sierpnia 1986 roku w Niebylcu. W Żurawicy jako wikariusz i katecheta etatowy przebywał od 1 sierpnia 1945 roku do 15 stycznia 1962 roku.
  1. ks. Józef Kluz urodził się 11 lutego 1928 roku w Krzemienicy. Święcenia kapłańskie otrzymał 30 maja 1957 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Golcowa, Żurawica, Wólka Pełkińska, Kobylany, Jawornik Polski, Zarszyn, Skalnik, Desznica, Żołynia, Zalesie, Wielkie Oczy. Zmarł 23 stycznia 2014 roku w Krzemienicy. W Żurawicy jako wikariusz przebywał od 3 kwietnia 1958 roku do 31 lipca 1960 roku.
  1. ks. Stanisław Matuła urodził się 20 maja 1931 roku w Trzebosi. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 maja 1956 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Dydnia, Majdan Królewski, Żurawica, Sanok, Głogów, Dubiecko, Krosno, Mirocin, Ustrzyki Dolne, Geteborg – Szwecja. Zmarła 5 grudnia 2010 roku w Rzeszowie. W Żurawicy jako wikariusz przebywał od 1 sierpnia 1960 roku do 23 lipca 1961 roku
  1. Ks. Michał Kozakiewicz urodził się 23 września 1931 roku w Szarańcach. Święcenia kapłańskie otrzymał 12 czerwca 1960 roku. Posługiwał w następujących parafiach: Wrzawy, Żurawica, Bieździedza oraz Chwałowicach. Został mianowany kanonikiem honorowym Sandomierskiej Kapituły Katedralnej. Zmarł 8 maja 2007 roku w Sandomierzu. W Żurawicy od 1961 roku do 1965 roku.
  1. Ks. Stanisław Król urodził się 29 czerwca 1930 roku w Cieszacinie Małym. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 maja 1956 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Sietesz, Lubenia oraz Tyczyn. Zmarł w Tyczynie 3 września 2000 roku. W Żurawicy od 1962 roku do 1964 roku.
  1. Ks. Jan Banaś. W Żurawicy od 1964 roku do 1966 roku.
  1. Ks. Zygmunt Longawa urodził się 1937 w Wietrznie. Święcenia kapłańskie otrzymał 1961 .roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach :Żurawica, Jasienica Rosielna, Pstrągowa, Rzeszów pw. Chrystusa Króla, Przędzel. Po przejściu na emeryturę w 2012 roku zamieszkał w Przędzelu. W Żurawicy od 1965 do 1967 r.
  1. Ks. Henryk Rykała urodził się 11 lutego 1935 roku w Niechobrzu. Święcenia kapłańskie otrzymał 1 czerwca 1958 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Poździacz, Przemyśl – Katedra, Ujkowice – Orzechowce, Dubiecko, Jarosław pw. Ducha Świętego. Odbył studia specjalistyczne w KUL. Pełnił również obowiązki profesora WSD Przemyśl. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1 sierpnia 1966 do do 31 lipca 1967 roku.

 

  1. Księża wikariusze w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy w okresie proboszczowania ks. Stanisława Burczyka

Ks. Stanisław Burczyk proboszczowanie w Żurawicy rozpoczął w 3 lutego 1967 roku a zakończył w dniu 17 sierpnia 1996 roku, przechodząc na kapłańską emeryturę. W tym czasie posługę wikariuszowską w parafii Żurawica pełniło trzydziestu dwóch kapłanów, biorąc pod uwagę także dwóch wikariuszy, którzy pozostali w parafii po poprzedniku ks. Tadeuszu Kostce.

Lista wikariuszów, którzy pełnili swoją posługę w Żurawicy za proboszczowania ks. Stanisława Burczyka  według lat pobytu w Żurawicy jest następująca.

  1. Ks. Zygmunt Longawa opis jak wyżej.
  1. Ks. Henryk Rykała opis jak wyżej.
  1. ks. Stanisław Wojnar urodził się w 1935 roku w Świerchowej. Święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze przemyskiej w 1961 roku. W Żurawicy posługiwał w latach 1967 – 1968.
  1. Ks. Władysław Szular urodził się 14 marca 1940 roku w Świętoniowej. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 czerwca 1965 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Pstrągowa, Żurawica, Stalowa Wola, Świlcza, Łańcut, Budy Łańcucie. Po przejściu na emeryturę kapłańską 24 sierpnia 2010 roku zamieszkał w Budach Łańcuckich. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1 lipca 1967 roku do 15 lipca 1968 roku.
  1. Ks. Jan Twardy urodził się 6 czerwca 1941 roku w Białce. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 czerwca 1965 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Kamień, Wola Raniżowska, Żurawica, Jarosław, Stalowa Wola, Domostawa, Rzeszów- Zalesie. Odbył studia specjalistyczne. Podjął obowiązki profesora WSD w Przemyślu. Uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Jako emeryt zamieszkał w Przemyślu. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 7 lipca 1968 roku do 10 lipca 1971 roku.
  1. Ks. Stanisław Adamiak urodził się 30 sierpnia 1925 roku w Strachocinie. Święcenia kapłańskie otrzymała 22 czerwca 1952 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żmigród Stary, Odrzykoń, Besko, Nowe Sady, Nowotaniec, Rozwadów, Żurawica, Blizianka, Pakoszówka, Strachocina oraz Zboiska. Zmarł 6 czerwca 1995 roku w Korczynie. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 7 lipca 1968 roku do 2 marca 1971 roku.
  1. Ks. Roman Adamik urodził się w 1942 w Łężanach. Święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze przemyskiej w 1967 roku. W Żurawicy posługiwał w latach 1970 -1972.
  1. Ks. Antoni Drapała urodził się w 1947 Lipnicy. Święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze przemyskiej 6 czerwca 1971 roku. W Żurawicy posługiwał w latach 1971- 1973.
  1. Ks. Władysław Uberman urodził się 28 marca 1948 roku w Dębowie k. Przeworska. Święcenia kapłańskie otrzymała 17 czerwca 1972 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica i Jarosław – Kolegiata. Zginął w wypadku samochodowym w Mirocinie k. Przeworska 10 października 1977 roku. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1 lipca 1972 roku do 10 lipca 1974 roku.
  1. Ks. Wacław Rybka urodził się 3 stycznia 1947 roku w Hyżnem. Święcenia kapłańskie otrzymał 6 czerwca 1971 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Majdan Królewski, Żurawica, Szebnie, Bircza, Rzeszów pw. Chrystusa Króla oraz ponownie Szebnie jako proboszcz (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1973 – 1974 roku.
  1. Ks. Stanisława Płaza urodził się 30 lipca 1950 roku w Bierówce (parafia Warzyce). Święcenia kapłańskie otrzymał 15 czerwca 1974 roku w Jaśle. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Zręcin, Sanok, Zarzecze k. Niska, Rzeszów- Staromieście, Jasło oraz Rzeszów – Zalesie. Zmarł 18 września 2015 roku w Rzeszowie. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 12.08.1974 roku do 16.08.1976 roku.
  1. Ks. Dominik Sołtys urodził się 6 maja 1935 roku w Rogoźnicy. Święcenia kapłańskie otrzymał 12 czerwca 1960 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Wesoła, Krzywcza, Zarszyn, Zręcin, Sławęcin, Żurawica oraz Chłopice. Zmarł 19 lutego 1996 roku w Korczynie. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 5 lipca 1974 roku do 27 listopada 1975 roku.
  1. Ks. Julian Sołtys urodził się 24 maja 1929 roku w Lutoryżu. Święcenia kapłańskie otrzymał 30 maja 1957 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Futoma, Jabłonka, Hadle Szklarskie. Po przejściu na emeryturę kapłańską zamieszkał w Rzeszowie parafii pw. Chrystusa Króla. Zmarł w Rzeszowie 22 sierpnia 2011 roku. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1975 – 1976
  1. Ks. Józef Niedźwiedź urodził się 30 sierpnia 1938 roku w Strzeliskach Nowych. Święcenia kapłańskie otrzymał 17 czerwca 1962 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Trześń, Przeworsk, Wiązownica, Sietesz, Żołynia, Łętownia, Żurawica, Bieliny, Frysztak, Załęże oraz Rzeszów pw. Świętego Krzyża. Zmarł 29 czerwca 1992 roku w Rzeszowie. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1976 – 1980
  1. Ks. Bolesław Majewski urodził się w 1934 Padew. Święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze przemyskiej z roku 1961. W Żurawicy posługiwał w latach 1976 – 1978.
  1. Ks. Wojciech Cholewa urodził się 27 kwietnia 1949 roku w Ujeznej. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 czerwca 1973 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Ślęzaki, Brzozów, Szebnie, Żurawica, Jarosław pw. NMP Królowej Polski, Grochowce, Makowiska. Obecnie mieszka w Jarosławiu. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 10 lipca 1978 roku do 20 lipca 1982 roku.
  1. Ks. Tadeusz Woźniak urodził się 11 października 1948 roku w Błażowej. Święcenia kapłańskie otrzymał 15 czerwca 1974 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Jasionów, Sieniawa, Błędowa Tyczyńska, Sokołów, Żurawica, Czudec, Wołkowyja, Nowosielce Kozickie, Bachórz (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1 lipca 1980 do 20 lipca 1982 roku.
  1. Ks. Franciszek Marciniec urodził się 2 października 1951 roku w Wydrzu. Święcenia kapłańskie otrzymał 27 czerwca 1976 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Pstrągowa, Żurawica, Rzeszów pw. Chrystus Król (1984 -1988), Świlcza. Od 20 listopada 2004 roku pełni posługę kapelana szpitala MSWiA w Rzeszowie przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1982 – 1984 roku.
  1. Ks. Tadeusz Drzymota urodził się 25 maja 1956 roku w Żarnowej. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 czerwca 1982 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Nienaszów, Handzlówka, Golcowa, Sierkoścce, Łopuszka Wielka (do tej pory).W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 20 lipca 1982 do 30 czerwca 1985 roku.
  1. Ks. Kazimierz Siciak urodził się 24 lutego 1958 roku w Zaczerniu. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1984 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Rzeszów pw. MB. Różańcowej, Krosno pw. Świętej Trójcy, Sanok pw. NSPJ, Tarnawka koło Dubiecka, Bachórzec (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 9 lipca 1984 roku do 1 lipca 1986 roku.
  1. Ks. Andrzej Kluz urodził się 1959 Dąbrówkach. Święcenia kapłańskie otrzymał 1985 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Strzyżów, Od 1998 roku pełni obowiązki kapelana szpitala w Gorlicach. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1985 roku do 1987 roku.
  1. Ks. Leopold Kordas, 60 Chmielów, Święcenia kapłańskie otrzymał 21 czerwca 1986 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Rzeszów pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Cmolas oraz Ropczyce pw. Św. Barbary gdzie posługę proboszcza pełni do tej pory. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1986 – 1988 roku.
  1. Ks. Tadeusz Żygłowicz urodził się 29 lipca 1962 roku we Wróblowej. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1987 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Reszów pw. Św. Judy Tadeusza, Besko, Przemyśl pw. Miłosierdzia Bożego, Czarna koło Ustrzyk, Izdebki, Lutowiska, Przemyśl pw. Św. Jana Ewangelisty, Lubatówa, Krosno – Turaszówka (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1 lipca 1987 roku do 30 czerwca 1989 roku.
  1. Ks. Jan Dąbal urodził się 15 lipca 1962 roku w Bojanowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1988 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Rzeszów pw. Chrystusa Króla, Przemyśl pw. NMP Królowej Polski, Krosno Fara, Krosno pw. Miłosierdzia Bożego, Przemyśl, pw. Brata Alberta, Odessa (Ukraina), Ostrów koło Przeworska (do tej pory). Odbył studia specjalistyczne w KUL. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1 lipca 1988 roku do 30 czerwca 1989 roku.
  1. Ks. Zbigniew Góra urodził się 27 lutego 1962 roku w Cmolasie. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1987 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Hyżne, Żurawica, Dydnia, Przemyśl – Błonie, Krosno pw. Św. Piotra i Jana, Chotyniec, Surochów oraz Czarna k. Łańcuta (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1 lipca 1989 roku do 5 lipca 1990 roku.
  1. Ks. Andrzej Szajnar urodził się 4 czerwca 1961 roku w Łańcucie. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1987 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach:Kańczuga, Żurawica, Krosno – Fara, Handzlówka, Jurowce (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1989 – 1990
  1. Ks. Stanisław Śliwa urodził się 7 września 1958 roku w Dynowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1983 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Malawa, Łańcut Fara, Żurawica, Żurawica Górna, Bircza, Hadle Szklarskie (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 5 lipca 1990 roku do 3 sierpnia 1992 roku.
  1. Ks. Zenon Bieszczad urodził się 19 czerwca 1963 roku we Frysztaku. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1988 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Wiązownica, Żurawica, Ustrzyki Dolne, Sanok – Olchowce, Bircza, Borek Stary, Radymno, Dwernik (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 5 lipca 1990 roku do 26 sierpnia 1994 roku.
  1. Ks. Bogusław Grędysa urodził się 9 sierpnia 1964 roku w Ropczycach. Święcenia kapłańskie otrzymał 13 czerwca 1990 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Białobrzegi, Żurawica, Skałat (Ukraina) oraz diecezja Irkuck (Rosja) (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 30 czerwca 1992 roku do 16 lipca 1993 roku.
  1. Ks. Wiesław Słysz urodził się 12 czerwca 1968 roku w Gniewczynie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1993 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Łańcut pw. Św. Józefa, Korczowa (do tej pory).W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 16 lipca 1993 roku do 19 sierpnia 1995 roku.
  1. Ks. Adam Dziadowicz urodził się 24 września 1965 roku w Laszkach. Święcenia kapłańskie otrzymał 11 czerwca 1992 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Besko, Żurawica, Błażowa, Lesko, Łobozew oraz Sośnica (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 19 sierpnia 1994 roku do 19 sierpnia 1997 roku.
  1. Ks. Paweł Konieczny urodził się 5 kwietnia 1970 roku w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 27 maja 1995 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Izdebki, Ustrzykach Dolnych, Przemyśl – Monte Cassino, Iwonicz Zdrój, Wierzbna, Jarosław Opactwo, Żurawica Górna (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 19 sierpnia 1995 roku do 19 sierpnia 1997 roku.

 

  1. 4. Księża Wikariusze w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy w okresie proboszczowania ks. Aleksandra Zająca

Ks. Aleksander Zając do Żurawicy został przenosiny dekretem z dnia 2.08.1996 roku z parafii Jaćmierz. Parafię żurawicką objął z dniem 17.08.1996 roku. Gdy przyszedł do Żurawicy w dniu 17 sierpnia 1996 roku zastał tu dwóch wikariuszy, którzy pełnili tę posługę w parafii za poprzednika ks. Stanisława Burczyka. Obowiązki proboszczowskie zakończył w dniu 30 września 2006 roku przechodząc na emeryturę. Przez okres dziesięciu lat jego proboszczowania, w Żurawicy było dziewięciu księży wikariuszy.

  1. Ks. Adam Dziadowicz opis jak wyżej.
  1. Ks. Paweł Konieczny opis jak wyżej.
  1. Ks. Panek Andrzej urodził się 14 stycznia 1972 roku w Łańcucie. Święcenia kapłańskie otrzymał 18 maja 1997 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Krosno – Fara, Radymno, Grabownica, Przemyśl – Błonie, Nowy Zagórz oraz Wisłok Wielki (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 10 sierpnia 1997 roku do 19 sierpnia 1998 roku.
  1. Ks. Edward Sobolak urodził się 11 lipca 1967 roku w Brzeżawie. Święcenia kapłańskie otrzymał 27 maja 1995 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Wesoła, Żurawica. Następnie z dniem 20 sierpnia 2001 roku podjął obowiązki Ekonoma Archidiecezji Przemyskiej oraz Dyrektora Administracyjnego Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, które pełni do tej pory. Otrzymał godność prałata Metropolitalnej Kapituły Katedralnej w Przemyślu. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 10 sierpnia 1997 roku do 19 sierpnia 2001 roku.
  1. Ks. Paweł Pelc urodził się 5 lipca 1972 roku w Łańcucie. Święcenia kapłańskie otrzymał 31 maja 1998 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Przemyśl – Katedra, Brzozów, Lesko, Mrzygłód (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 20 sierpnia 1998 roku do 30 czerwca 2002 roku.
  1. Ks. Piotr Przeszłowski urodził się 29 czerwca 1974 roku w Przeworsku. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 2001 r. w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Golcowa, Lesko,Odrzykoń, Ustrzyki Dolne (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 24 sierpnia 2001 roku do 30 czerwca 2003 roku.
  1. Ks. Józef Gondek urodził się 19 marca 1975 roku w Wierzawicach. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 maja 2002 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Sonina, Olszanica, Krosno pw. Św. Piotra i Św. Jana, Estonia (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 1 lipca 2002 roku do 30 czerwca 2003 roku.
  1. Ks. Władysław Dubiel urodził się 27 czerwca 1970 roku w Nowej Sarzynie. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 maja 1996 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Grabownicy, Jedliczu, Wołkowyi, Żurawicy, Przeworsku – Farze oraz Pełkinie – Wygarki (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 30 czerwca 2003 roku do 16 września 2006 roku.
  1. Ks. Waldemar Murdzek urodził się 19 kwietnia 1977 roku w Krośnie. Święcenia kapłańskie otrzymał 8 czerwca 2003 roku w Przemyślu. Jako wikariusz posługiwał w następujących parafiach: Żurawica, Krosno – Fara, Brzozów (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 30 czerwca 2003 roku do 25 sierpnia 2007 roku.

 

  1. 5. Księża wikariusze w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy w okresie proboszczowania ks. Mariana Hofmana

            Ks. Arcybiskup Józef Michalik dekretem z dnia 16 września 2006 roku mianował proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy, z dniem 1 października 2006 roku, ks. Mariana Hofmana, który tę posługę pełni do dnia dzisiejszego. Biorąc pod uwagę obsadę personalną, ks. Marian przychodząc do Żurawicy, zastał dwóch księży emerytów, swoich poprzedników: ks. prał. Stanisława Burczyka i ks. prał. Aleksandra Zająca oraz jednego księdza wikariusza, który pełnił posługę wikariuszowską już za czasów proboszczowania ks. Aleksandra Zająca. Od objęcia funkcji proboszcza przez ks. Mariana Hofmana do tego momentu w Żurawicy pełniło funkcję wikariusza jedenastu kapłanów.

  1. Ks. Waldemar Murdzek opis jak wyżej.
  1. Ks. Adam Liwacz urodził się 20 listopada 1971 roku w Sanoku. Święcenia kapłańskie otrzymał 18 maja 1997 roku w Przemyślu. Jako wikariusz posługiwał w następujących parafiach: Kosina, Kuńkowce, Żurawica, Przemyśl pw. Św. Brata Alberta, Maćkowice (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 25 sierpnia 2007 roku do 22 sierpnia 2008 roku.
  1. Ks. Piotr Zawadzki urodził się 3 lipca 1980 roku w Nowej Sarzynie. Święcenia kapłańskie otrzymał 15 maja 2005 roku. Jako wikariusz posługiwał w następujących parafiach: Krosno pw. Św. Wojciecha, Żurawica, Jarosław pw. NMP Królowej Polski, Leżajsk (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 25 sierpnia 2007 roku do 22 sierpnia 2009 roku.
  1. Ks. Leszek Gocek urodził się 7 lipca 1978 roku w Sanoku. Święcenia kapłańskie otrzymał 15 maja 2005 roku w Przemyślu. Jako wikariusz posługiwał w następujących parafiach: Wiązownica, Ustjanowa, Żurawica, Piskorowice, Wierzbna, Lesko (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 22 sierpnia 2008 roku do 22 sierpnia 2009 roku.
  1. ks. Andrzej Kopcza urodził się 1 marca 1970 roku w Krośnie. Święcenia kapłańskie otrzymał 18 maja 1997 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Żołynia, Krosno pw. Miłosierdzia Bożego, Piskorowice, Żurawica, Pruchnik oraz Jedlicze (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 22 sierpnia 2009 roku do 24 sierpnia 2010 roku.
  1. Ks. Maciej Gierula urodził się 7 lipca 1979 w Dynowie. Święcenia kapłańskie otrzymała 30 maja 2004 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Dukla – Fara, Przemyśl pw. Trójcy Świętej, Przemyśl pw. Miłosierdzia Bożego, Żurawica, Łańcut Fara oraz Gruzja (misje) (do tej pory). W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 22 sierpnia 2009 roku do 24 sierpnia 2010 roku.
  1. Ks. Zbigniew Mackiewicz urodził się 15.września 1974 w Lesku. Święcenia kapłańskie otrzymała 3 czerwca 2001 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Krasne koło Sieniawy, Medyka, Nowotaniec, Średnia Wieś, Łowce, Żurawica. Stąd został przeniesiony do parafii Przeworsk pw. Chrystusa Króla, gdzie pracuje do tej pory. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 24 sierpnia 2010 roku 23 sierpnia 2014 roku.
  1. Ks. Tomasz Hryniak urodził się 16 marca 1976 roku w Olkuszu. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 2001 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Besko, Jarosław pw. Chrystusa Króla, Żurawica. Stąd został przeniesiony do parafii Przeworsk- Fara, gdzie pracuje do tej pory. W latach 2002-2007 odbył studia Instytut Muzykologi KUL Jana Pawła II Lublin. W maju 2015 roku uwieńczył te studia doktoratem. W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 24 sierpnia 2010 roku 23 sierpnia 2014 roku.
  1. Ks. Krzysztof Mierzejewski urodził się 11 czerwca 1983 roku w Jarosławiu. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 maja 2008 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Kosina, Przemyśl – Katedra oraz Żurawica. W Żurawicy rozpoczął pracę duszpasterską jako wikariusz od 24 sierpnia 2014 roku i pełni ją do tej pory.
  1. Ks. Krzysztof Bieńczak urodził się 6 stycznia 1987 roku w Jaśle. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 maja 2012 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Wysoka koło Łańcuta i Żurawica. Stąd został skierowany na studia specjalistyczne w zakresie katechetyki w KUL JP II w Lublinie W Żurawicy pełnił posługę wikariusza od 24 sierpnia 2014 roku do 25 sierpnia 2015 roku.
  1. Ks. Jacek Wajda urodził się 13 grudnia 1969 roku w Krośnie. Święcenia kapłańskie otrzymał 27 maja 1995 roku w Przemyślu. Posługiwał w następujących parafiach: Urzejowice, Sanok – Fara, Besko, Krzywcza, Jarosław – Szówsko, Jarosław -Kolegiata, Trześniów, Jedlicze, Przemyśl – Błoni, Rakszawa, Łubno Opace, Żurawica. W Żurawicy rozpoczął pracę duszpasterską jako wikariusz od 25 sierpnia 2015 roku i pełni ją do tej pory.