OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkanocna czyli Niedziela Miłosierdzia

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum, przez cały rok, można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskiwać odpust poza kościołem. Dzisiaj o godz. 15.00 przed Mszą świętą najpierw odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Później będzie Msza święta, po niej nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Jak było ogłaszane, dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na „Caritas”.
 4. W poniedziałek liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Na wieczornej Mszy świętej możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji. Na stoliku pod chórem są wyłożone deklaracje. Po wypełnieniu, znowu je tam składamy. Wypełnione deklaracje będą w poniedziałek, podczas wieczornej Mszy świętej złożone w darach ofiarnych.
 5. W poniedziałek kolejna rocznica śmierci ks. prał. Stanisława Burczyka.
 6. Pani Agnieszka Łach zaprasza dzieci, które pragną wziąć udział w akcji „Pola Nadziei” na spotkanie, które odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Polskim Domu Katolickim.
 7. Kandydatów na ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby włączyć się w Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w środę o godz. 17.30 w Domu św. Józefa. Ministranci i lektorzy swoje spotkanie będą mieli we czwartek. Początek na Mszy świętej wieczornej.
 8. W czwartek od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja

w ciszy do Mszy świętej wieczornej.

 1. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 2. W sobotę o godz. 16.00 w Domu św. Józefa spotkanie scholi dziecięcej. Serdecznie zapraszamy dzieci chętne do śpiewania w scholi.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Proszę, aby kościół posprzątały w sobotę i poniedziałek rodziny mieszkające przy ulicy Mikołaja Kopernika nr od 1 do 7 oraz z ulicy Marcina Króla z nr nieparzystych od 67 do 91.

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się do adoracji Najświętszego Sakramentu z racji diecezjalnych dni modlitw o powołania do służby Bożej.