Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020r.

 • Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 900 Drogi Krzyżowej nie będzie a także Gorzkich Żali. Zachęcamy aby łączyć się w modlitwie Gorzkich Żali przez Radio Fara Transmisja o godz. 17 00 lub w Radiu Maryja.

 • Trwamy na nowennie przed uroczystością św. Józefa.

 • We czwartek uroczystość Św. Józefa, dzień Odpustu parafialnego. Porządek Mszy świętych będzie następujący: o godz.630; 900; 1100; 1600; 1730. Jest to dzień imienin księdza arcybiskupa seniora Józefa Michalika oraz Benedykta XVI. Modlimy się w ich intencji.

 • W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirus i zawieszeniem zajęć w Szkole Podstawowej nr 1 i Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Żurawicy bardzo proszę rodziców i uczniów o poważne potraktowanie zaleceń dotyczących zachowania się podczas sytuacji nadzwyczajnych. Przypominam, że zawieszenie zajęć nie jest czasem wolnym. Młodzież powinna kategorycznie ograniczyć wychodzenie z domu i kontakt z innymi osobami. Przypominam, że brak odpowiedzialności w zakresie przestrzegania zaleceń jest nie tylko stwarzaniem zagrożenia dla siebie ale również dla innych osób. Za pomocą strony internetowej naszej szkoły: www.sp1zurawica.edu.pl uczniowie otrzymają zagadnienia do kształcenia domowego.

 • Ogłoszenie Pani Doktor Agnieszki Blecharczyk. Zgodnie z zaleceniami Inspektora Sanitarnego zaleca się pozostanie w domach, więc wiele spraw można załatwić telefonicznie lub mailowo. Przychodnia MEDYK w Żurawicy informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym każdy pacjent, który chce zgłosić się do przychodni musi wcześniej umówić się telefonicznie. Wizyty będą realizowane wyłącznie na ustaloną godzinę. Tel. 16 6723131.

 • W czwartek z racji Odpustu parafialnego nie będzie tradycyjnego wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1700 następnie Msza święta.

 • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Proszę, aby kościół posprzątały w sobotę i w poniedziałek rodziny mieszkające przy ulicy Bankowej i Chopina.

 • Nasza parafia przeżyła w minioną niedzielę wizytację kanoniczną. Udział wiernych w spotkaniu z Księdzem Arcybiskupem jest nie tylko wyrazem wiary, ale również ukazaniem jedności z Kościołem diecezjalnym. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w spotkaniu. W sposób szczególny pragnę podziękować przedstawicielom grup duszpasterskich, którzy włączyli się liturgię Mszy św., księżom katechetom za przygotowanie liturgii, przedstawienia w Polskim Domu Katolickim oraz Izby pamięci Ks. Bpa Kazimierza Ryczana. Bóg zapłać osobą, które pomagały w przygotowaniu przedstawienia oraz Izby pamięci. Bóg zapłać panu Organiście oraz panu Kościelnemu i służbie liturgicznej ołtarza. Bóg zapłać panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej oraz panu Wójtowi za zorganizowanie uroczystości szkolnych.

  Zapowiedzi przedślubne

 • Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić następujące osoby:

  Rafał Górka, ur. Przemyśl, zam. Żurawica z

  Małgorzatą Kuszczak, ur. Rzeszów, zam. Jarosław – zap. I.

  Kto by wiedział o istniejących przeszkodach proszę powiadomić Urząd Parafialny